W dzisiejszych czasach umięśnione i zdrowe ciało to bardzo ważna kwestia. W tym celu codziennie siłownie licznie odwiedzają zarówno panowie jak i panie. Mężczyźni za swój cel obierają głównie osiągnięcie przyrostu masy mięśniowej. Zwykle chcieliby to uzyskać jak najszybciej, ale taki proces niestety wymaga czasu.
Z pomocą w tej kwestii przychodzą producenci różnego rodzaju odżywek i suplementów dla sportowców, których zażywanie umożliwia przyśpieszenie i ulepszenie efektów ćwiczeń oraz przyrost masy mięśniowej.
W osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów świetnie sprawdzają się gainery. Ich skład jest tak opracowany, żeby przyrost masy mógł być osiągnięty szybko i skutecznie. Gainery posiadają duże ilości odpowiednio dobranych białek oraz węglowodanów pomagających rozwojowi tkanki mięśniowej. Aby uzyskać najlepsze wyniki ich stosowanie należy połączyć z regularnym treningiem na siłowni.
Warto jednak zwrócić uwagę na zasady bezpiecznego stosowania odżywek i suplementów czyli stosować je z rozwagą i nie przedawkowywać ich.