Większość mężczyzn uczęszczających na siłownię marzy o tym, aby móc pochwalić się imponującą muskulaturą i rozbudowaną sylwetką. Kiedy treningi nie dają oczekiwanego efektu, wielu z nich sięga po odżywki na masę.
Skład
Przyjmowanie odżywek na masę ma na celu zwiększenie objętości mięśni w widoczny sposób, a przez to uzyskanie niezwykle rozbudowanej sylwetki. W związku z tym ich skład to dopracowana mieszanka:
białek,
węglowodanów,
tłuszczy
Intensywna praca na siłowni sprawia, że mięśnie są narażone na większy wysiłek, potrzebują więc dodatkowego materiału budulcowego i źródła energii. Dobrze dobrane odżywki mające za zadanie pomoc w budowaniu masy mięśniowej powodują, że organizm ma większe zapasy energii, mięśnie są silniejsze, mają budulec który umożliwia ich szybki wzrost. Przy tym ćwiczący jest pełen energii, nie odczuwa negatywnych skutków ostrego treningu siłowego.
Podsumowanie
Mocna, silna sylwetka jest atutem każdego mężczyzny. Nie ma nic złego w tym, że panowie chcą nieco przyśpieszyć efekty swojego wysiłku na siłowni. Rozsądne przyjmowanie odżywek jest więc dobrym pomysłem.