Bardzo ważnym składnikiem diety sportowca, nastawionego na budowę mięśni, jest serwatka. Ten ostatnio zapominany produkt spożywczy ma nieocenione właściwości. Jest bogaty w witaminy, minerały oraz bardzo dobrze przyswajalne białko.
Nic dziwnego, że moc profesjonalnych odżywek dla sportowców, jest oparta właśnie na bazie białka serwatkowego. Jest ono doskonale wykorzystywane przez organizm do budowania, wzmacniania oraz regeneracji mięśni. Niekoniecznie jednak trzeba się gać po odżywki – warto po prostu do swojego menu wprowadzić ten odżywczy napój, w naturalnej postaci. Mogą być jednak pewne problemy z jego dostępnością. W dobrych sklepach spożywczych, w sklepach ze zdrową żywnością lub żywością dla sportowców – powinien on być dostępny.
Istnieje też możliwość samodzielnego przygotowania go w domu. Trzeba nastawić mleko, by się zsiadło – zsiadłe mleko to bardzo znany, prozdrowotny i odżywczy napój. W wyniku procesu jego zsiadania, oddziela się właśnie ta dobroczynna serwatka. Potrzebne będzie oczywiście mleko świeże, niepasteryzowane.