Odżywki na masę to produkt dostępny w wielu sklepach sportowych. Stosowane są głównie przez kulturystów oraz osoby podnoszące ciężary. Niemniej jednak coraz częściej młodzi ludzie dążący do posiadania idealnie wyrzeźbionego ciała również stosują odżywki zwiększające masę.
Budowanie masy to proces cykliczny. Gdy zostanie zwiększona, możliwe jest rozpoczęcie pracy nad budową muskulatury. Planując zwiększenie masy ciała i budowę mięśni, należy pamiętać, że organizm powinien mieć zapewnioną dużą dawkę energii i składników odżywczych, które zapewniają sukces. Przede wszystkim białko i proteiny zawarte w takich odżywkach odgrywają istotna rolę. Niejednokrotnie odżywki na masę przynoszą dość szybkie i zaskakujące efekty. Trzeba jednak pamiętać o rozsądnym stosowaniu takich suplementów.
Wszystkie odżywki na masę mają funkcję energetyczną, dostarczając organizmowi energię i siłę do ćwiczeń. Są one przeznaczone głównie dla kulturystów, sztangistów, ale również dla osób, które szybko pragną osiągnąć upragniony efekt idealnie wyrzeźbionego ciała.