Podczas budowania masy mięśniowej musimy uważnie dobierać składniki oraz ilość spożywanych posiłków. Muszą one bowiem dostarczyć elementów koniecznych do budowania tkanki mięśniowej.
Białko
Białko to aminokwasy, dzięki którym powstają komórki mięśni. Brak odpowiedniej ilości aminokwasów w organizmie przyczynia się do spadków, ponieważ procesy zachodzące wewnątrz ciała wymagają udziału konkretnych aminokwasów. Pobierane są one wtedy z mięśni, dlatego nie możemy dopuścić do ich niedoboru. Najlepszym sposobem jest dieta bogata w białko. Na talerzu powinno znaleźć się chude mięso, jajka czy produkty mleczne. Dobrym sposobem na szybkie uzupełnienie niedoboru jest skorzystanie z suplementów białkowych.
Węglowodany
Cukry proste i złożone to konieczny element, aby w naszym organizmie prawidłowo przebiegały procesy energetyczne. Jeśli nie zadbamy o sporą ilość węglowodanów, nie zbudujemy masy mięśniowej, bo utracimy aminokwasy. Równowaga pomiędzy białkiem i węglowodanami jest konieczna. Pomagają ją zachować suplementy oraz posiłki, które należy spożywać pięć lub sześć razy dziennie. Rano stawiamy na cukry.