Należy pamiętać, że suplementy nie są w stanie zastąpić właściwie dobranej diety. Warto jednak po nie sięgać, jeśli planujemy stosowanie diety na masę w każdych okolicznościach. Są praktycznym rozwiązaniem chociażby w pracy.
Jaki napój wybrać na trening?
Podczas treningu nie wolno zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Dzięki temu unikniemy spadku koncentracji, osłabienia mięśni i zmniejszenia ich siły.
Składniki mineralne
Woda jest bardzo ważna, aby w naszym organizmie prawidłowo przebiegały wszelkie procesy i były usuwane toksyny. Dzięki dostarczaniu wody, możemy ćwiczyć dłużej. Warto jednak postawić nie tylko na wodę niegazowaną, ale też na napoje izotoniczne. Zawierają one zestaw minerałów, które nasz organizm traci w czasie wysiłku fizycznego. Brak minerałów przekłada się na szybsze zmęczenie, niedobór energii oraz mniejszą wydolność mięśni. Izotonik posiada ciśnienie osmotyczne odpowiadające temu w naszym organizmie. Dzięki temu składniki mineralne przyswajają się doskonale. Skład napoju izotonicznego to niejednokrotnie także węglowodany, które dodają energii.